Zdravotní problémy po 50

Když překročíte padesátku, mohou se náhle a bolestivě ohlásit některé nemoci. Bolesti, se kterými si v mládí nemusíte dělat žádné větší starosti, mohou být ve středním věku známkou závažnějších problémů. Vedle obligátní dvojice infarkt a mrtvice si dejte si pozor také na následující záležitosti.

Žlučové kameny

Co jsou žlučové kameny

Žlučové kameny jsou ztvrdlé kusy žluči, tekutiny, která pomáhá vašemu tělu zbavit se odpadu. Uvíznou na cestě ven z vašeho žlučníku, malého orgánu pod vašimi játry. Mohou mít velikost od zrnka písku po golfový míček. Exitují 2 hlavní typy žlučových kamenů:

  • Cholesterolové žlučové kameny -jedná se o nejběžnější formu a jsou primárně tvořeny nerozpuštěným cholesterolem.
  • Pigmentové žlučové kameny - tvoří je přebytečný bilirubin (pigment, který se tvoří při rozpadu červených krvinek), tyto kameny jsou hnědé nebo černé.

Jak se projevují žlučové kameny

Ne všechny žlučové kameny způsobují příznaky. Pokud jsou přítomny příznaky, mohou zahrnovat bolest v pravé horní části břicha, bolest v pravém rameni nebo mezi lopatkami, nevolnost, šedou stolici, průjem, zvracení.

Kdo je ohrožen žlučovými kameny

Je pravděpodobnější, že je dostanete, pokud jste obézní, máte cukrovku nebo Crohnovu chorobu nebo necvičíte či se málo hýbete.

Co pomůže na žlučové kameny

V přírodní medicíně se doporučuje užívat čaj z pampelišky, artyčoky či psylium nebo vyzkoušejte silymarin. Silymarin byl velmi podrobně zkoumán a vyšlo najevo, že jde v souvislosti s ochranou a stavem jater o jednu z nejúčinnějších známých látek. Mimo to je užíván také při žlučových kamenech a při lupénce. Je obsažen v bylince ostropestřec mariánský.

Akutní pankreatitida

Co je akutní pankreatitida

Akutní pankreatitida je zánět slinivky břišní, která vytváří enzymy a hormony jako např. inzulín, které pomáhají s trávením. Někdy jej mohou vyvolat žlučové kameny. 

Jak se projevuje zánět slinivky břišní

Zánět slinivky břišní způsobuje silné bolesti žaludku, nevolnost, zvracení a horečku a může být život ohrožující. Pokud máte tyto příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Kdo je ohrožen akutní pankreatitidou

Jak bylo řečeno ten, kdo trpí na žlučové kameny. Může být také způsobena nadměrným pitím, vysokými hladinami vápníku nebo druhem tuku zvaným triglyceridy, který je obsažen v krvi. K riziku přispívá obezita. Při příznacích akutní pankreatititdy okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Co pomůže předcházet pankreatitidě

Tím, že si budete udržovat zdravou hmotnosti, můžete zlepšit fungování slinivky a snížit některé rizikové faktory pankreatitidy. Jezte vyváženou stravu s nízkým obsahem tuku a pravidelně cvičte. Vyhýbejte se alkoholu.

Dna

Co je dna

Dna je forma artritidy způsobená nahromaděním kyseliny močové ve vašem těle. Její krystalky se pak mohou usazovat na kloubech, při pohybu dráždit tkáně a způsobit zánět.

Jak se projevuje dna

Dna se projevuje jako náhlá bolest a otok jednoho z vašich kloubů, často palce na noze. 

Kdo je ohrožen dnou

Dnou můžete být ohroženi, pokud užíváte určité léky na vysoký krevní tlak, jíte mnoho červeného maso nebo korýšů či ve velké míře pijete alkohol. Zvýšené riziko vzniku dny také představuje sladidlo známé jako fruktóza a obezita.

Co pomůže na dnu

Na dnu pomůže např. GOUTTOOL - doplněk na překyselení organismu a na dnu. Snižuje překyselení, rozpouští a odstraňuje nadbytek kyseliny močové a jejích sedimentů na kloubech.

gouttool-na-dnu-prekyseleni

Pomoci může i aplikace kosmetiky VIVATON, která obsahuje patentovaný fytoextrakt VIVATON, jenž je alkalický a má schopnost pomoci neutralizovat kyseliny ve vašem organizmu. Zároveň podporuje detoxikaci a mikrocirkulaci - prokrvení.

na neutralizaci kyselin zísadity fytoextrakt Vivaton

Nebo si rovnou dopřejte důkladnou Masáž VIVATON - přímo s koncentrovaným bylinným extraktem VIVATON.

Ledvinové kameny

Co jsou ledvinové kameny

Ledvinové kameny jsou tvrdé shluky obvykle z vápníku, které se tvoří ve vašich ledvinách. Jsou častější u mužů než u žen.

Jak se projevují ledvinové kameny

Menší ledvinové kameny často odcházejí neškodně z vašeho těla, ale větší mohou být extrémně bolestivé a způsobit krvácení nebo infekce nebo blokovat tok moči.

Kdo je ohrožen ledvinovými kameny

Pokud nepijete dostatečného množství vody můžete zvýšit své riziko vzniku ledvinových kamenů. Také lidé kteří se hodně potí mohou být vystaveni vyššímu riziku než ostatní. Konzumace stravy s vysokým obsahem bílkovin, sodíku (sůl) a cukru může rovněž zvýšit riziko některých typů ledvinových kamenů.

Co pomůže na ledvinové kameny

Předcházet vzniku ledvinových kamenů můžete tím, že budete každý den pít hodně tekutin. Nejlepší je voda.

Pokud už ledvinové kameny vznikly a ty větší při odchodu způsobily podráždění a zánět vašeho močového ústrojí, vyzkoušejte Pelvictool pro ženy anebo Prostatool pro muže -  pomáhají eliminovat zánět, podporují rekonstrukci stěn močových cest a pomáhají zlepšit mikrocirkulaci krve v postižených oblastech. Nebo Serrapeptázu na zánět.

Osteoporóza a zlomeniny kosti 

K zlomenině může dojít v jakémkoli věku, ale vaše kosti mohou s přibývajícím věkem zkřehnout a je pravděpodobnější, že se zlomí. Ztráta kostní hmoty je známá jako osteoporóza a je zvláště častá u starších žen.

Co je osteoporóza

Osteoporóza je stav nízké hustoty kostí a strukturálního poškození kostní tkáně, který způsobuje zvýšené riziko zlomenin.

Jak se projevuje osteoporóza

 Osteoporóza sama o sobě nezpůsobuje bolest ani zjevné příznaky. Avšak komplikace z osteoporózy - zlomeniny a to včetně zlomenin obratlů, mohou mít za následek např. bolesti zad a omezenou pohyblivost.

Kdo je ohrožen osteoporózou

Ženy jsou více ohroženy rozvojem osteoporózy než muži, protože hormonální změny, ke kterým dochází v menopauze, přímo ovlivňují hustotu kostí. Nižší hladiny estrogenu ovlivňují proces přestavby kostí a urychlují rychlost úbytku kostní hmoty, což způsobuje snížení pevnosti kostí a vyšší riziko zlomenin. Také slabá menstruace v průběhu života a/nebo časná menopauza mohou vytvářet poněkud vyšší riziko osteoporózy.

U můžu mohou nízké hladiny testosteronu ovlivnit růst kostí a vést k osteoporóze.

Osobní anamnéza zlomenin nebo zlomenin z křehkosti v dospělosti (po 45. roce) může naznačovat zvýšené riziko osteoporózy. Navíc, pokud rodič (zejména matka) měl v dospělosti osteoporózu nebo zlomeniny způsobené křehkostí, může být riziko osteoporózy vyšší.

Vrchol kostní hmoty je dosažen mezi 18. a 25. rokem a je většinou určován genetickými faktory. Zejména příjem vitamínu D tělem je z velké části řízen genetickými faktory. Pokud je příjem vitaminu D slabší, může být slabší i proces růstu kostí a člověk může být více ohrožen rozvojem osteoporózy.

Co pomáhá na osteoporózu

Vápník a vitamín D a některé doplňky stravy mohou pomoci zpomalit nebo zastavit zhoršování osteoporózy. Rovněž zdravá strava a cvičení se zátěží mohou pomoci zabránit úbytku kostní hmoty nebo posílit již slabé kosti.

 

MITRACELL, dodá buňkám 80 minerálů a stopových prvků

mitracel-na-prvenci-osteoporoza

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařem nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.